СЕ ИЗДАВА КУЌА 190м2 ВО БАРДОВЦИ

СЕ ИЗДАВА КУЌА 190м2 ВО БАРДОВЦИ
Бардовци, Општина Карпош, Град Скопје, Скопски СР, Macedonia
Издавање 1200€ - Куќа - издавање
RH-1268-property 190 7 Спални 3 Бањи 1 Гаражи

Се издава фамилијарна куќа во елитниот дел од населба Бардовци. Објектот е на три нивоa и може да фунцкионира како целина или како два посебни станови. Објектот е со вкупна површина од 189м2, од кои:

1. Стан на сутерен со сопствен влез – Дневна соба со кујна, спална соба, бања, магацин и машинска просторија со простор за складирање;
2. Стан на приземје ходник дневна со трпезарија и кујна, гостински тоалет и спална соба со сопствена бања. Од дневната и спалната соба има излез дирекно во задниот дел од дворот. Катот се состои од бања, три спални соби од кои една од спалната соба има сопствена бања.

Поткровјето е отворен простор со пристојна висина и можност да се користи како простор за складирање.

Дворот е на две нивоа, партерно и хортикултурно уреден. Во дворот има простор за паркирање на две возила.

Греењето на е со сопствено парно на струја и нафта, а исто така има инсталирано и соларни панели за топла вода. Објектот е покриен со видео надзор.

КУЌАТА Е ВЕДНАШ ВСЕЛИВА.

ШИФРА 5549

Aerodrom centar kisela voda rasadnik karpos kozle taftalidze avtokomanda кисела вода аеродром центар расадник карпош козле тафталиџе автокоманда

Мапа

Слично

Спореди

Спореди
Можете да споредете само 4 огласи.